4 věci, které vám o těhotenství nepoví

4 věci o těhotenství

Možná jsou věci, které o těhotenství nevíte, možná tušíte. Tak si to shrňme. Ale nebojte, dá se to přežít a co si budeme povídat, jakmile jste v tom, nic jiného Vám nezbyde 🙂

  1. Platíte, platíte, platíte.

Je možné, že váš gynekolog zavětří, že jste těhotná a vyrukuje na vás s těhotenským balíčkem, který může být i kolem 2 tisíc. Je dobré vědět, že ne každý gynekolog to dělá. Proto je nejlepší se zeptat ještě před otěhotněním přímo lékaře. Měnit totiž gynekologa těhotná není úplně ono.

Po otěhotnění vás také pošlou na speciální ultrazvuk, který stojí kolem tisícovky, tu ale proplácí pojišťovna, jen si je potřeba zažádat (Případně vám proplatí něco jiného jako kojící pomůcky nebo předporodní kurz, každá pojišťovna to má trochu jinak, ale je to podobné.).

Zjistíte také, že všechny věci, na kterých je napsáno těhotenské nebo pro děti, stojí 3x tolik, než by stály, kdyby to na nich napsané nebylo. U těhotenského oblečení se často jedná o celkem nepěkné hadry s velkým břichem, za které chtějí butiky nepěknou částku. Pokud chcete i v těhotenství vypadat v rámci možností dobře, doporučuji H&M, kde mají dobře padnoucí kalhoty. Co se triček týče, leckdy je lepší koupit si o pár čísel větší “netěhotenské” svršky, které stojí několikrát méně a možná je pak užijete i po porodu. 

 

  1. Neuděláte některé “důležité” věci

Ehm…hlavně ke konci těhotenství budou některé úkony, jako například obout se, nadlidský úkol. A co vám možná nikdo neprozradí, nejhorší je to s holením a to na všech možných místech.

Ke konci už bude možná problém i dojít do krámu. Ale nebojte, ještě v 7. měsíci se dá “běhat” po Beskydech, i když částečně s pomocí lanovky. 

 

  1. Nejen chuť

Ke konci jsem měla pořád chuť na čerstvý hrášek. S tím souvisí to, že se mi cosi stalo s čichem. Měla jsem často chuť “čichat” vůni nebo spíš smrad železničních pražců. Znáte to, v létě když je horko, a jste někde poblíž železnice, tak je cítit taková zvláštní vůně z dřevěných pražců. Tak na tom jsem byla závislá a přitom v Praze na to bylo těžké natrefit. Občas to bylo cítit v horkých dnech v metru na Lužinách, tak jsem vždycky po cestě větřila haha. Fakt divná úchylka 🙂

 

  1. Neobujete své krásné boty a někdy to i bolí

Těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy…prý někdo pronesl. Asi to byl někdo, kdo to nezažil. Ke konci bolí snad úplně všechno. Otékají nohy a ruce. Já mohla chodit jen v žabkách, ještěže bylo léto. A i když mi byla občas zima na nohy, nemělo cenu na měsíc kupovat o 2 čísla větší boty. Také mě bolela kostrč, takže jsem nemohla dlouho sedět. Stát ovšem také ne, že? Sedět pak 8 hodin v kanceláři bylo za trest. Pokud budete rodit v létě, připravte se také na to, že vám bude dost horko. Po každé cestě autobusem z práce jsem rovnou skákala do vlažné sprchy a za chvíli jsem mohla znovu.

 

Těhotenství má svoje mouchy, nicméně stojí to za to. Také vás všichni budou obskakovat a snažit se vám to ulehčit, takže aspoň toto si užívejte, protože jindy už to pak asi nepřijde 🙂

Máte vy nějakou další vychytávku, co vás překvapila v tomto požehnaném stavu? 

Sdílejte moje články kamarádům a kolegům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.